Krokusy finalistami Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ,,Wigraszek 2019″

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz osiemnasty na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonali podsumowania swoich dokonań artystycznych, skonfrontowali się z adeptami teatru z innych zakątków Polski, a także z innych krajów. W programie festiwalu, oprócz spektakli konkursowych i towarzyszących, znajdowały się również spotkania warsztatowe i animacje artystyczne, które pozwoliły połączyć piękno słowa z urodą plenerów Suwalszczyzny. Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zakwalifikowało się dwadzieścia jeden zespołów z Polski, Białorusi, Łotwy, Litwy, Słowacji. Oczywiście nasze „Krokusy” zostały również finalistami, co niewątpliwie jest ogromnym sukcesem. Do domu wrócili pełni wrażeń, przeżyć i zapału do pracy teatralnej w przyszłym roku szkolnym.