Klasa l bawi się w teatr

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły ucząc się poprzez zabawę odgrywali postacie sceniczne z baśni ,,Kot w butach”. Najpierw wysłuchali baśni, potem opowiedzieli ją według historyjki obrazkowej, a następnie wymyślili ,,swój scenariusz” przedstawienia tejże baśni. Każdy uczeń przygotował strój odpowiedni dla odgrywanej postaci. Wspólnie przygotowali scenę i scenografię. Podczas pierwszej próby można było zauważyć jak uaktywnia się fantazja dzieci, ich marzenia i zainteresowania. Było mnóstwo śmiechu i radości. Ten mały teatrzyk stał się receptą na radosną rzeczywistość w tym trudnym czasie pandemii. Uczniowie także poszerzyli swoje słownictwo związane z teatrem. Wiele frajdy sprawiło im przyswojenie wiadomości o lalkach teatralnych. Poznali: pacynki, marionetki, kukiełki, jawajki. Piękne ,,zerówkowe” pacynki ożyły w nowych rolach, jakie wymyślili im nasi pierwszaki. Ależ była to zabawa.