XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zaprosiła najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym związanym z bezpieczeństwem na wsi. Honorowy Patronat nad Konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Hasło tejże edycji  nawiązywało do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane było z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Organizacja Konkursu pozwalała także sprawdzić  wiedzę uczniów o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły, którzy wykonali ciekawe i kolorowe prace. Oto niektórzy autorzy i niektóre prace: