,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci  w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Nauka w  szkole to  czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa   i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.  Celem tejże akcji  było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Podczas zajęć z dziećmi wykorzystywano techniki efektywnego uczenia, których zastosowanie ułatwiło zapamiętanie przyswajanego materiału. Uczniowie wypełniali karty pracy, oglądali filmiki związane z bezpieczeństwem oraz  tworzyli grę będącą podsumowaniem poznanych wiadomości.  Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali wyposażenie apteczki oraz słuchali wyjaśnień dotyczących zastosowania poszczególnych elementów.

Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikowały swoją wiedzę zdobytą  podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Każdy z uczestników otrzymał ogromny bagaż wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz piękny dyplom. Szkoła natomiast uzyskała certyfikat potwierdzający udział w XII- tej edycji programu edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

A oto krótka  relacja: