Za nami kolejna akcja charytatywna

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Tak brzmi motto działalności charytatywnej naszej szkoły.  Głównym celem tejże działalności jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem w kraju i poza nim oraz dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw. Tym razem akcja miała na celu pomoc finansową dla chorego chłopca z sąsiedniej miejscowości.  Dochód ze sprzedaży pisanek, własnoręcznie wykonanych przez uczniów pod kierunkiem p. Katarzyny Kapuściak, został połączony z kwestowaniem w parafii Szkolnego Klubu Wolontariuszy. Całość uzyskanych funduszy została przekazana rodzicom dziecka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Pamiętajmy, że warto pomagać  i praca charytatywna ma głęboki sens.