Ekologiczny powrót do szkoły

W poniedziałek 26 kwietnia klasa II pod kierunkiem p. Marii Smorek zorganizowała ,,Ekologiczny Pokaz Mody”, aby uczcić Światowy Dzień Ziemi.

Każdy uczeń wykonał stroje z z różnego rodzaju surowców wtórnych np. butelek, tektury, worków, foliówek czy papieru. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością. Dziewczyny stworzyły finezyjne sukienki i spódnice, wykonały biżuterię i ozdoby z kapsli, zakrętek czy w pełni biodegradowalnego i ekologicznego wypełniacza do paczek (skropaku). Chłopcy natomiast zaprojektowali peleryny, spodnie i różnego rodzaju nakrycia głowy.

Podczas tworzenia ekologicznych strojów uczniowie mieli dużo radości i zabawy. Równocześnie ekologiczny pokaz mody przyniósł uczniom korzyści edukacyjne. Dowiedzieli się, że większość produktów można wykorzystać ponownie.

Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla Ziemi. Jest to także czas, żeby nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Jak głosi tegoroczne hasło Światowego Dnia Ziemi:

,,Przywróć naszą Ziemię”