Zajęcia szachowe

W naszej szkole w ramach zajęć rozwijających zainteresowania kontynuowane są zajęcia szachowe. Celem zajęć jest przyswojenie przez uczniów podstaw gry w szachy i rozwijanie uzdolnień matematyczno-analitycznych.

Co daje dziecku nauka gry w szachy?

• Wspiera rozwój logicznego myślenia.
  • Jest świetnym treningiem pamięci,
  • Rozwija wyobraźnię oraz abstrakcyjne myślenie,
  • Kształtuje umiejętność przestrzennego myślenia,
  • Rozwija koncentrację
  • Pomaga w nauce przedmiotów ścisłych.

W zajęciach szachowych w tym roku szkolnym biorą udział uczniowie z klasy II, III, V, VI i VIII. Podczas zajęć szachowych uczniowie poznają ruchy bierek, podstawowe zasady gry i strategie. Ponadto wykonują zadania ułatwiające poznanie zasad takie jak prace plastyczne, kodowanie na szachownicy oraz układają rymowanki i uczą się krótkich wierszyków. Zajęcia szachowe przynoszą niesamowite korzyści intelektualne, uczniowie rozwijają się matematycznie, a także poznają ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi jak i rodzicami, i rodzeństwem.