Mały inżynier, czyli robotyka

W dzisiejszej  technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnących rozwijać się w tej dziedzinie, od września w naszej szkole kontynuujemy darmowe zajęcia z robotyki dla klasy I i IV oraz  uczniów, którzy uczęszczają na świetlicę szkolną. Głównym celem robotyki  jest stymulowanie rozwoju sprawności manualnej i intelektualnej dzieci poprzez wdrażanie ich do pracy w zespołach metodą projektów wg 4 zasad: rozpocznij, zbuduj, rozważ, zastosuj. Uczniowie pracują indywidualnie, grupowo mając do dyspozycji zestawy edukacyjne LEGO EDUCATION WeDo 2.0. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach. Są takie, które szybciej potrafią wykonać danego robota, niektórzy potrzebują nieco więcej czasu. Najważniejsza jest zabawa i zaszczepianie zamiłowania do nauk ścisłych. Prezentacja własnego wytworu sprawia im ogromną frajdę.