Dzień Nauczyciela

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

W naszej szkole Dzień Nauczyciela odbył się w środę 13 października. Uczniowie klasy 8 przygotowali ciekawy program artystyczny przedstawiający dzień z życia uczniów i nauczycieli. Zaprezentowali urywki z lekcji historii, języka polskiego i matematyki w humorystyczny sposób. Uczniowie klasy 5 również wystąpili w krótkim skeczu pokazującym z czym musieli mierzyć się nauczyciele podczas nauczania zdalnego. Występy uczniów wzbudziły wiele pozytywnych emocji i wywołały uśmiechy na twarzach nauczycieli.

Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców złożyli życzenia na ręce Pani Dyrektor.