,,Pilnujcie mi tych szlaków” – podążamy śladami Jana Pawła ll.

Podsumowaniem obchodów Święta Patrona – Papieża Jana Pawła II była wycieczka klas I – IV oraz oddziału przedszkolnego na szczyt w Beskidzie Orawsko-Podhalańskim zwanym Żeleźnica. Pomimo trudu pokonywania trasy kontakt z przyrodą dał wszystkim pogodę ducha. Mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy. Promienie słońca przechodząc przez kolorowe korony drzew tworzyły cudowne witraże. Wszystkie te okoliczności sprawiły, że z radością podjęliśmy modlitwę różańcową w kapliczce pod Żeleźnicą. Dziękowaliśmy Bogu za dar św. Jana Pawła II oraz polecaliśmy naszą szkolną społeczność Jego wstawiennictwu. Wspólnie zaśpiewaliśmy ,,Barkę”, którą echo poniosło hen po lasach i dolinach. W drodze powrotnej odwiedziliśmy opuszczone groby i mogiły, na których złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze. Dziękujemy rodzicom, którzy tak licznie z nami wędrowali i wspólnie z nami się modlili.