Święto Szkoły

Co roku 22 października nasza szkoła obchodzi Święto Patrona – Papieża Jana Pawła II. Dzień ten jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły, w którym     w szczególny sposób wspominamy postać św. Jana Pawła II. Jest to czas zadumy nad jego słowami, to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem.

W związku z  czasem pandemii  tegoroczne obchody zostały podzielone na dwie części. W piątek uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej. Natomiast dzisiaj odbył się V Wojewódzki Konkurs Wiedzy pod hasłem: „Maryja w życiu św. Jana Pawła II”. W konkursie wzięło udział 26 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.  Uroczystość uświetnił występ młodych artystów tutejszej szkoły pod przewodnictwem  Mirosława Witkowskiego i  Katarzyny Ignatowicz. Zaproszeni goście   na czele z  Dariuszem Tokarskim – asystentem  ministra Edwarda Siarki, Wójtem Gminy Czarny Dunajec Marcinem Ratułowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Czarny Dunajec Tadeuszem Czepiel, radną powiatową Marią Domagała, Dyrektor GZO Iwoną Wontorczyk,  Dyrektor CKiP-u Małgorzatą Kulawiak, przedstawicielem Muzeum OPE  Romanem Ciok, szkolną pielęgniarką Janiną Majerczyk, radną gminy Lucyną Hosaniak, przedstawicielem rady sołeckiej Krzysztofem Sproch,  dyrektorami szkół, przedszkoli, gminnej biblioteki, opiekunami i uczniami biorącymi udział w konkursie wiedzy, mieszkańcami wsi,  wysłuchali wzruszającego  koncertu pieśni.  Potem nastąpiło ogłoszenie wyników z IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz rozdanie nagród z V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy. Patronat honorowy nad obu konkursami objął Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski oraz  Metropolita krakowski arcybiskup  Marek Jędraszewski. Natomiast  patronat medialny objął góral info oraz Orawa TV. Następnie Dyrektor naszej szkoły Krystyna Chowaniec podziękowała  wszystkim sponsorom, nauczycielom i rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie Święta Patrona Szkoły.

Sponsorami byli: Minister Edward Siarka, Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski, Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu prezes Krystian Jarończyk,  CKiP w Czarnym Dunajcu dyrektor  Małgorzata Kulawiak, ks. Zbigniew Nowak-Podszkle, Alicja i Mirosław Bulek-Piekielnik, Beata Lis-Żmuda- Piekielnik, Firma Remontowo-Budowlana „Hosbud”-Podszkle, radna gminy Lucyna Hosaniak-Podszkle, Firma „Kabanos”-Czarny Dunajec, Restauracja „Dziki Byk”-Czarny Dunajec, Katarzyna i Dariusz Kapuściak-Podszkle, Jolanta i Robert Wesołowscy-Podszkle, Joanna Smorek-Piekielnik,  Beata i Józef Palenik-Czarny Dunajec, Zofia i Stanisław Tylka-Czarny Dunajec, Jadwiga i Adam Rafacz-Załuczne, Dorota i Piotr Barnaś-Piekielnik, Małgorzata i Krzysztof Federak-Piekielnik, Barbara Cesarz-Piekielnik, nauczyciele oraz rodzice  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu, Wiesława i Antoni Pawlik-Nowy Sącz.