Święto baśni i bajek…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci.

Baśnie i bajki  towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając   dzieciom  bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. W nowoczesnym świecie, w dobie wszechobecnego Internetu szczególnie warto przypominać dzieciom dawne klasyczne bajki i baśnie, ponieważ coraz częściej wypierane są one przez bajki współczesne. Tego dnia p. bibliotekarka Lucyna Hosaniak zorganizowała  dla klas młodszych zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Były zgadywanki bajkowe i zabawy ruchowe. Klasy starsze wykazały się piękną kreatywnością w  pisaniu nowych wersji ulubionych baśni. Oczywiście nie zbrakło też czytania  bajek oraz prezentacji  bajkowych przebrań. Do zabawy włączyli się też nauczyciele.