Projekt czytelniczy ,,Spotkanie z Asiunią”

Dzisiaj zakończyliśmy w  klasie III  ciekawy  projekt czytelniczy „Spotkanie z Asiunią” w oparciu o książkę  Joanny Papuzińskiej. Projekt przebiegał dwuetapowo.  W pierwszym etapie uczniowie słuchali czytanej przez p. Marię Smorek książki  „Asiunia”.  Jest to autobiografia autorki, opowiadająca trudne dzieciństwo w czasie wojny. Wojna widziana oczyma dziecka doskonale obrazuje okrucieństwo z jakim musiały się zmierzyć dzieci. Rozłąka z rodziną, strach podczas aresztowań i bombardowania, brak żywności i odpowiedniego ubioru dostosowanego do pór roku, to dla dziecka wielki dramat. Autorka zwraca również uwagę w tej książce na poświęcenie i wzajemną pomoc w tych czasach, którą okazywali sobie często nawet obcych ludzie. Pozycja ta wywarła ogromne wrażenie na dzieciach. Następnie wykonywano poszczególne zadania uwzględnione w projekcie.  W dodatkową wiedzą wyróżniła się Oliwia Król, która zajęła I miejsce, tuż za nią Krzysztof Kościelniak i  Liliana Krzysik. Na zakończenie  p. bibliotekarka Lucyna Hosaniak nagrodziła dzieci za wspólną pracę drobnymi upominkami.