Nasi uczniowie również „Pomagają Rodakom na Wschodzie”

Wspólnie z Caritasem w Gminie Czarny Dunajec zorganizowano akcję charytatywną pod hasłem „Pomagamy Rodakom na Wschodzie”. Jej celem było zebranie żywności, koców, pościeli, ręczników, zabawek dla naszych Rodaków za wschodnią granicą. Okres wybrany na przeprowadzenie tej akcji nie był przypadkowy – zbiórkę należało zakończyć przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, aby pomoc dotarła do potrzebujących właśnie w tym szczególnym czasie. W myśl słów naszego Patrona: „ Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”  wolontariusze zachęcali również do zbiórki darów w sklepach na terenie gminy.  Nie mogło zabraknąć naszego wsparcia. Uczniowie wraz z rodzicami bardzo chętnie włączyli się w akcję, która zaowocowała górą prezentów. Wszystkie dary zostały starannie zapakowane i przekazane do punktu zbiórki w Czarnym Dunajcu.