Tradycyjna choinka

Według tradycji choinka jest symbolem światła i nadziei, a także życia. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach świetlicy szkolnej i  profilaktycznej  od początku grudnia czynnie i chętnie przygotowywały  ozdoby na szkolną choinkę.  Została ona umieszczona na głównym korytarzu szkoły. Najpierw dzieci wykonały przepiękne   bombki z opłatków. Następnie piekły pierniczki,  które dekorowały według własnego pomysłu. Najwięcej czasu zajęło wykonanie opłatkowej gwiazdy na szczycie choinki, symbolu Gwiazdy Betlejemskiej, za którą podążali Trzej Królowie. Każdy z nich z wielkim zaangażowaniem wykonywał swoje zadanie. Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Nic więc dziwnego, że wspólne dzieło cieszy całą społeczność szkolną i przypomina o tym, jakie wartości   w życiu człowieka są  najważniejsze.