Konkurs pt. Wieniec Adwentowy

Zapalanie świec oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa. Wiąże się to ze słowami Chrystusa, który określał siebie mianem „światłości świata”. I świeca symbolizuje przebaczenie przez Boga nieposłuszeństwa Adama i Ewy wobec Niego. Świeca zapalana w II niedzielę adwentu stanowi symbol wiary patriarchów Narodu Izraelskiego jako wdzięczność za dar Ziemi Obiecanej. III z kolei świeca odnosi się do radości króla Dawida, który celebruje przymierze z Bogiem. Zaś ostatnia świeca symbolizuje nauczanie proroków, głoszących przyjście Mesjasza. W Wigilię Bożego Narodzenia wszystkie palące się świece stanowią symbol bliskości „przyjścia” Jezusa. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca, oraz wieczność życia Chrystusa. Całościowo wieniec adwentowy jest symbolem wyczekującego w miłości i radości Ludu Bożego. Stanowi także symbol zwycięstwa i godności królewskiej.

Chcąc przybliżyć dzieciom znaczenie okresu adwentu oraz wieńca adwentowego w naszej szkole odbył się konkurs pt. „WIENIEC ADWENTOWY” zorganizowany przez p. Katarzynę Federak.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas 0-III.

Prace były bardzo piękne oraz zróżnicowane. Podczas oceny szczególnie zwracano uwagę na estetykę, tradycyjny wygląd wieńca oraz samodzielne wykonanie ozdób.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Miejsce I:     Nikodem Król – klasa „0”

Miejsce II:    Miłosz Hoh – klasa III

Kacper Wacławiak – klasa „0”

Miejsce III:   Nikola Sproch – klasa III
                      Adrian Kalata
– klasa I

Wyróżnienie:

Karol Gut – klasa I

Franciszek Kapuściak – klasa „0”

Karol Sproch – klasa „0”

Wiktoria Cholek – klasa „0”

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy! !