Projekt czytelniczy – „Ziołowa apteka naszej babci”

Uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w projekcie  czytelniczym „Ziołowa apteka naszej babci.  Realizacja tego projektu poruszyła ważne sprawy kontaktów wnuków z dziadkami oraz  najważniejszą sprawę: przyjaźń między nimi. Przyjaźń między np. zwykłym wnuczkiem i zwykłą babcią. Często trudno wnukom sobie wyobrazić,  że pod powłoczką niemrawości, szarości i przewidywalności kryje się coś niesamowicie zaskakującego. Uczniowie poznali prawie wszystkie tajemnice babci, dziadka, a  nawet jaki zapach kojarzy się im  z domem dziadków? Nawet zapach ziół, które nauczyli się odróżniać. Dowiedzieli się także wielu ciekawostek o wykorzystywaniu ziół w leczeniu, kosmetykach i gastronomii. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników zdrowego stylu życia, naturalnych metod leczenia, ale  i pysznych potraw z ziołowym aromatem. Nabyli także cenne wskazówki, jak samodzielnie uprawiać zioła i jak zbierać rośliny dziko rosnące.