Noś odblaski świeć przykładem

Przykładem lat ubiegłych, i w tym roku szkolnym, nasza szkoła szczególny nacisk kładzie na noszenie odblasków przez uczniów. Akcja ma na celu promowanie idei bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypominać o obowiązku noszenia przez uczniów odblasków. Szkoła jest miejscem, gdzie uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale nabywają pewne umiejętności, nawyki i kształtują odpowiednie zachowania. Poprzez noszenie przez uczniów odblasków zwiększa się ich bezpieczeństwo na drodze, stają się bardziej widoczni, co daje kierowcom sygnał do wzmożenia uwagi podczas jazdy. Poprzez udział w akcji uczniowie zgłębią wiedzę na temat właściwych zachowań na drodze oraz bezpiecznego przemieszczania się czy to pieszo, czy pojazdami. W nasze działania zaangażowaliśmy rodziców zwracając uwagę na bezpieczeństwo dzieci i nawyk codziennego zakładania odblasków.