Dzień Wiosny!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły ubrali się w wiosenne kolory – różne odcienie zielonego. Uczniowie klas I-III przygotowali piękne, kolorowe kwiaty i udali się na wycieczkę po najbliższej okolicy w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Mieszkańcy Podszkla mogli podziwiać piękne dekoracje.

Ponadto tego dnia uczczono dzień kolorowej skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.