,,Dbamy o nasze zdrowie”

Właściwe odżywianie wpływa na nasze zdrowie. O tym, że jedzenie to poważna sprawa, przekonali się uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III. Każda klasa przyswajała informacje na temat piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uczniowie w grupach wyklejali piramidy żywienia oraz sygnalizatory owocowo – warzywne. Wspólnie z wychowawcami wykonywali zdrowe, wiosenne kanapki, które uśmiechały się wesoło do wszystkich i zachęcały do jedzenia podczas klasowych degustacji. Przygotowywano również kolorowe sałatki i galaretki owocowe.Dobrych rad związanych z zasadami właściwego odżywiania udzieliła wszystkim nasza szkolna pielęgniarka pani Janina Majerczyk. Wspólnie omówili składniki pokarmowe i ich rolę w organizmie. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się również jakich zasad odżywiania przestrzegać, aby być zdrowym. Spotkanie zakończyli wspólnym okrzykiem ,,Żyj zdrowo!”Oto fotorelacja: