Narodowe czytanie

Narodowe czytanie w naszej szkole rozpoczęło działania związane z promocją czytelnictwa.Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które  miało miejsce w dniu 7. września. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli dwa krótkie filmy, w których Para Prezydencka  zachęcała do wzięcia udziału w akcji. W tym roku, będącym Rokiem Romantyzmu czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które po raz pierwszy zostały wydane dokładnie 200 lat temu w Wilnie. Naszym głównym celem było, aby uczniowie jak najpełniej mogli przeżyć treść czytanych przez nich słów. Dodatkowo wzbogacili odbiór piękną kreacją do czytanych ballad. Oczywiście dorośli tez dołączyli się do zabawy. Równocześnie odbył się konkurs plastyczny na najciekawszy komiks do wybranej ballady. I miejsce zajęła Nadia Możdżeń     i Anna Hosaniak, II Lena Sikora, III miejsce Zofia Kusper i Anna Jędraszczak. Gratulujemy zwycięzcom.