Obchody Dnia Przedszkolaka w naszej szkole

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął w 2013 roku uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju oraz edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu świętowały swoje święto w miniony wtorek.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, test znajomości przedszkola, zabawy taneczne w kole oraz rywalizacja zawodowa w różnych konkurencjach. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku oraz pamiątkowych fotografii.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.