Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 3.10.2022r.  uczniowie klas I-III odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Nowym Targu. Dzieci z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie  oraz  sprzęt jakim dysponują. Dzieci dowiedziały się,  że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani są do wypadków samochodowych, powalonych drzew i innych klęsk żywiołowych. Podczas spotkania strażacy uświadomili uczniom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość sprawiło im obejrzenie z bliska oraz wejście do wnętrza wozu strażackiego.  Dzielni strażacy z zapałem opowiadali o swojej pracy,   a także cierpliwie odpowiadali na pytania dzieci. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy. Na zakończenie wycieczki, uczniowie  odwiedzili kino „Tatry” w Nowym Targu, gdzie oglądali film przyrodniczy „King. Mój przyjaciel lew.”