XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

7 października w naszej szkole obchodziliśmy już XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Hasło tegorocznego dnia brzmiało: „Dzieci sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Głównym celem tej akcji było propagowanie uczenia się matematyki w formie zabawy. W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie mieli możliwość pobawić się trochę tabliczka mnożenia. W klasach II-VIII wyłoniliśmy „Mistrzów Tabliczki Mnożenia”. Oprócz tego na przerwach uczennice z klasy VI sprawdzały opanowanie tabliczki mnożenia przez dzieci. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodki upominek. Pani Halinka ogłosiła konkurs na ułożenie rymowanki do danego działania z tabliczki mnożenia i przedstawienie jej w formie plakatu. W tym dniu mogliśmy również podziwiać stroje tabliczkowe przygotowane przez uczniów, niektóre z nich była bardzo pomysłowe.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom umiejętności. Pozostałych zapraszamy do powtórki tabliczki mnożenia, ponieważ kolejny egzamin już za rok.