„Święty Jan Paweł II – Apostoł pokoju”

Takie hasło nosiło tegoroczne Święto Patrona naszej szkoły. Już po raz szósty spotkali się uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Żyjemy w czasach wielkiego niepokoju, dlatego też wezwanie do pracy i modlitwy na rzecz  pokoju jest tak aktualne. W zmaganiach uczestniczyło 25 uczniów. Po konkursie głos zabrała  Dyrektor szkoły Krystyna Chowaniec, następnie Wójt Gminy Czarny Dunajec  Marcin Ratułowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Targu wizytator Bronisław Stoch. Ponadto w uroczystościach brali udział Dyrektor GZO w Czarnym Dunajcu  Iwona Wontorczyk, Dyrektor CKiP w Czarnym Dunajcu  Małgorzta Kulawiak, przewodniczący Rady Gminy  Tadeusz Czepiel, dyrektorzy szkół, miejscowi przedstawiciele Rady Parafialnej, Rady Sołeckiej, Rady Rodziców, ks. Sławomir Filipek,  ks. proboszcz Zbigniew Nowak,  doktor Alicja Bulek,  pielęgniarka Janina Majerczyk, opiekunowie uczestników konkursu wiedzy, uczniowie,  rodzice oraz  nauczyciele. Ogromnych wrażeń dostarczyła część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Pojawiły się łzy wzruszenia w niejednych oczach widzów. Następnie odczytano protokół z X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz protokoły z VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy, po czym wręczono nagrody dla tychże uczestników. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom oraz rodzicom i nauczycielom za wspaniałą pomoc przy organizacji Święta Szkoły.

Lista sponsorów: Wójt Gminy Czarny Dunajec  Marcin Ratułowski, Dyrektor CKiP w Czarnym Dunajcu p Małgorzata Kulawiak, prezes BS w Czarnym Dunajcu  Krystian Jarończyk, Dyrektor GZO w Czarnym Dunajcu  Iwona Wontorczyk, Dyrektor Muzeum OPE w Zubrzycy Górnej  Dominika Wachałowicz-Kiersztyn, Foto-Ana Studio Fotografii Cyfrowej Anna Czerwień z Jabłonki, Firma Kabanos, Firma Steskal, Firma „Hosbud” z Podszkla, Firma Remontowo-Budowlana „Hosaniak”   z Podszkla, Stefania Chowaniec z Podszkla,  Firma „Dziki Byk”, Janina Majerczyk z Piekielnika, Alicja i Mirosław Bulek, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Maria Kadłubek z Podszkla,  Firma MPEC z Nowego  Targu,  Beata Lis-Żmuda z Piekielnika, Jadwiga i Adam Rafacz z Załucznego, Robert i Jolanta Wesołowscy z Podszkla, Dorota i Piotr Barnaś z Piekielnika, Dariusz  Kapuściak z Podszkla,   Tadeusz Skupień z Podszkla, ks. Jacek Łaszczyk z Konina, Krystyna Majchrzak z Konina, Krystyna Ratajczak z Konina, Dominik Przybylski z Jaktorowa, Monika i Rafał Pajerscy z Nowego Targu, Centrum Chińskie z Czarnego Dunajca, nauczyciele i rodzice uczniów SP im. Jana Pawła II w Podszklu. Nie sposób wszystkich rodziców i nauczycieli wymienić, bo tak ogromne było zaangażowanie.