Unikatowe wspomnienia o Janie Pawle II

Naszym konkursom poświęconym Patronowi Szkoły – Świętemu Janowi Pawłowi II towarzyszyła wystawa unikatowych zbiorów o papieżu – Polaku. Pan Julian Buroń fascynuje się osobą Jana Pawła od początku jego pontyfikatu.  Pomysł narodził się w trakcie wizyty Ojca Świętego na nowotarskim lotnisku, kiedy to pan Buroń postanowił zbierać pamiątki, na których uwieczniony jest święty Papież-Polak. Stało się to jego ogromną pasją.  W jego kolekcji znajdują się pieniądze, książki  i obrazki z własnoręcznymi dedykacjami Ojca Świętego,  serie znaczków pocztowych, dyplomy, medale srebrne jak i złote, kartki pamiątkowe z Polski, Watykanu, a nawet z odległych krajów Bangladeszu, Hiroszimy, Nagasaki czy Australii. Można było też podziwiać koperty ze znaczkami i okazjonalnymi pieczątkami  z różnych stron świata, a upamiętniającymi  pielgrzymki Papieża. Jednym słowem wszystko, co było  związane z naszym Ojcem Świętym. Kolekcjoner wręczył na ręce pani Dyrektor Krystyny Chowaniec pamiątki, które ozdobią mury naszej szkoły. Chętnych na zwiedzanie życiowego dorobku pana Juliana  nie brakowało, bo rzadko kiedy można natrafić na tak wyjątkowe wspomnienie po Ojcu Świętym.