Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień w naszej szkole był również nietypowy, a wręcz wyjątkowy.  Klasy zamieniły się w zaczarowaną krainę, w której nie zabrakło oczywiście wróżek, księżniczek i super-bohaterów. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Najmłodsze dzieci brały  udział w różnych zabawach wymagających znajomości treści baśni i bajek. W ten sposób naprawiły błędy, które wkradły się do bajek i odczarowały Krainę Baśni. Klasy II – V pięknym pismem kaligraficznym przepisywały już trochę zapomnianą  „Baśń o ziemnych ludkach”. Będzie ona przechowywana w bibliotece dla następnych pokoleń. Natomiast klasy V-VIII rywalizowały w pisaniu dyktanda związanego ze Świętem Bajek. I miejsce zajęła Anna Dziubek z klasy V, II miejsce Karolina Hosaniak z klasy VIII, III miejsce Sylwester Naczasta z klasy V, a wyróżnienie powędrowało do Anny Hosaniak z klasy VI.  Oczywiście najważniejszym punktem programu było wspólne czytanie bajek.