Podsumowanie projektu ,,Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna w Gminie Czarny Dunajec”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej. Tym razem grupę tworzyli uczniowie klasy II i III.

Głównym założeniem tych zajęć było stymulowanie wszechstronnego rozwoju fizycznego dziecka, poprawa sprawności fizycznej jak i wyrobienie nawyku prawidłowej postawy. Przebieg zajęć dopasowany był do wieku i możliwości wysiłkowej uczestników. Stosowane ćwiczenia stawały się świetną zabawą, którą wzbogacaliśmy różnorodnymi przyborami gimnastycznymi. Uczniowie przeszli testy sprawnościowe dostępne na platformie Narodowej Bazy Talentów. Wykazały one poprawę sprawności fizycznej i kondycji uczestników. Stwierdzili, iż ruch pełni ważną rolę w kształtowaniu naszego zdrowia i samopoczucia.