Orawski Zbyrcok

19 i 20 listopada w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się 7. Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”. W ciągu dwóch dni zmagań konkursowych komisja przesłuchała wielu uczestników. Wśród nich byli nasi członkowie Zespołu Regionalnego „Serdocki”. Bardzo cieszymy się z nagród, które tam zdobyli.

W kategorii dziecięcej kapel ludowych: 3 miejsce kapela Mali Pośklanie w składzie: Kuba Misiniec, Wojciech Wacławiak, Karolina Hosaniak, Patrycja Kapuściak.

W kategorii dziecięcej grup śpiewaczych: 3 miejsce grupa śpiewacza w składzie: Maja Misiniec, Aleksandra Hosaniak, Zuzanna Marszałek, Zuzanna Czyszczoń, Martyna Kwiatkowska, Nikola Sproch.

W kategorii dziecięcej śpiewu solowego: 2 miejsce Adrian Kalata i 3 miejsce Emilia Ledworuch. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Jabłonka, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, a współorganizatorem Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy.