Dzień Wiatraczka

21 listopada  włączyliśmy się w organizowany po raz szósty w Polsce Ogólnopolski Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci. Jest to duża społeczna akcja poświęcona mukowiscydozie. Inicjatorem i organizatorem akcji w Polsce jest Fundacja Oddech Życia. Przygotowywaliśmy papierowe wiatraczki oraz rysowaliśmy i malowaliśmy wiatraczkowe motywy, wszystko to w geście solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą.  Prowadzone były również lekcje  i pogadanki na temat mukowiscydozy. Głównym założeniem wiatraczkowej akcji jest  szerzenie wiedzy o mukowiscydozie, ukazanie, że poprzez zabawę i tworzenie kolorowych, papierowych wiatraczków również można podnosić świadomość na temat tej choroby i tym samym budować godne warunki życia dla dotkniętych tą jednostką chorobową dzieci i dorosłych.