Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasza szkoła w ramach pracy Klubu UNICEFF pod kierunkiem pani Lucyny Hosaniak dołączyła do niebieskiej akcji.  W tym dniu przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu również nasi uczniowie   zjednoczyli się z dziećmi na całym świecie i podjęli wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane, a zwłaszcza teraz na Ukrainie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Starsi uczniowie wykonali niebieską  aleję praw, w ten sposób młodsi koledzy mieli okazję zapoznać się z wszystkimi prawami dziecka. Były gry,  animacje „Wszyscy mamy prawa”, pogadanki, a nawet Marsz Niebieskich Serc. Młodsze dzieci pracowały z zeszytem zadań, a starsi zorganizowali zawody sportowe – „Drużyna praw dziecka”. Każde dziecko przepisało i pięknie przyozdobiło List do rodziców Janusza Korczaka, który mieli wręczyć swoim rodzicom.