Wszyscy Święci Balują w Niebie

Dzisiaj w  naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych połączony z celem charytatywnym. Listopad to szczególny miesiąc poświęcony Świętym Patronom. Na korytarzu szkolnym zawitało bardzo wiele Świętych postaci. Każdy mógł  zaprezentować ciekawostki związane z tą osobą, za którą się przebrał. Nasza uroczystość była radosna, gdyż czciliśmy wszystkich żyjących w chwale nieba. My wierzymy w ciągłą obecność świętych i ich pomoc – w świętych obcowanie. Dzisiejszy bal ma nam przypomnieć, że święci są wśród nas obecni i nas wspomagają, a my mamy też być świętymi. Musimy tylko postawić sobie pytanie: w czym mogę być podobny do świętego – swojego patrona lub za którego się przebrałem. Główną inicjatorką tego przedsięwzięcia była  pani katechetka Katarzyna Kapuściak. Oczywiście do akcji włączyli się nauczyciele, dzieci i rodzice. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Zebrane pieniądze ze sprzedaży frytek, babeczek, soczków, batoników, galaretek, oponek zostaną przekazane na ręce rodziców małej Marysi, dla której odbył się ten bal.