Projekt czytelniczy – Dobre maniery

Dzieci podczas grudniowego projektu czytelniczego  miały  okazję poznać trudne zasady savoir vivre`u. Dowiedzieć się, jak zachowywać się przy stole, w autobusie, w kinie, w szkole. Poznali też zasady zachowania się  w towarzystwie, w gościach oraz dowiedzieli się jak być bezpiecznym korzystając z Internetu. Projekt rozpoczęły od poznania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam oraz efektownych i bardzo prostych sposobów na wigilijne nakrycie stołu zgodnie z przyjętymi zasadami. Książki  wykorzystane w trakcie projektu to: „Dobre maniery czyli savoir- vivre dla dzieci”- G. Herbst, „Dobre maniery dla dzieci”- G. Strzeboński, „Podano do stołu. Savoir- vivre dla dzieci- I. Kalnina, „Dobre obyczaje czyli w LeKKiM ToniE o BoN ToniE”- A. Frączek, „Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada”- J. Krzyżanek oraz   M. Maciak „Dobre maniery bez tajemnic”.