Magiczne słowa i gesty

Czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy? Na te pytania starali się odpowiedzieć najmłodsi uczniowie podczas realizacji kolejnego styczniowego  zadania w ramach III Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Na samym początku zajęć dzieci przywitały się zabawą muzyczno-ruchową, w której bez użycia mowy witały się różnymi częściami ciała. Następnie p. Kasia przeczytała im wiersz S. Karaszewskiego „Magiczne słowa trzy”, z którego przedszkolaki i pierwszaki dowiedziały się jaką moc niosą ze sobą „czarodziejskie słowa” proszę, przepraszam i dziękuję oraz kiedy powinno się ich używać. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa w „Kalambury”, w której za pomocą gestów   i rysunków musieli przedstawić konkretne czynności oraz rzeczy. Bardzo się im podobało wyrażanie emocji za pomocą mimiki twarzy oraz globalne czytanie poprzez dopasowywanie wyrazów do odpowiednich rysunków. Na pewno  od tej pory każde dziecko doskonale zapamięta „Magiczne słowa i gesty” i zagoszczą one na stałe w ich  mowie!