Król i Królowa dobrych manier

Przedszkolaki oraz pierwszaki rywalizowały o tytuł: „Króla i Królowej dobrych manier”. Przez cały tydzień, poprzez zabawę, przyswajały odpowiednie zachowanie. Punktem wyjściowym do rywalizacji o tytuł była rozmowa wokół wiersza Jana Brzechwy „Kwoka”. Kwoka oczywiście wyposażona była w cechy ludzkie. Łatwo wyobrazić sobie, że  to po prostu nieuprzejma i niewychowana pani domu, mająca wielkie mniemanie o sobie, która postanawia nauczyć dobrych manier i grzeczności swoich znajomych. I do takiego właśnie wniosku doszły wszystkie dzieci. Głównym celem tygodniowych zajęć było kształtowanie kultury dobrego wychowania. Kandydaci do tytułu „Króla i Królowej dobrych manier” zmagali się z zadaniami w zakresie dobrych manier, sztuki pięknego wyglądu, a zwłaszcza zachowania. Prawie wszystkie dzieci  otrzymały ten zaszczytny tytuł. Tematyka ta była realizowana w ramach III Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” w obrębie zdania – mistrz dobrych manier.