Czy piękno to tylko wygląd zewnętrzny?

Ostatni etap styczniowej realizacji III Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” związana była z książką Pana Poety „Kaczka, co przebrała miarkę”. Tym razem temat dotyczył nadmiernego strojenia się i skupiania na idealnym wyglądzie. Ta bajka edukacyjna uczy   dzieci, że piękno człowieka to nie tylko wygląd, ale także szereg innych wartości. A te są zazwyczaj niewidoczne dla oczu.  Dzieci  otworzyły wielką skrzynię, a w niej było wiele elementów kaczej garderoby. Dosłownie doświadczyły trudności wyboru, przed którym stanęła też bohaterka bajki. Potem każdy narysował po 3 rzeczy, które lubi w pozostałych dzieciach z wybranej grupy. I tak doszły do wniosku, że jednak piękno kryje się gdzieś indziej, nie w wyglądzie zewnętrznym.