XXIII Gminny Konkurs Jasełek i Grup Kolędniczych

W dniach 25 i 26 stycznia w Czarnym Dunajcu odbył się XXIII Gminny Konkurs Jasełek i Grup Kolędniczych. Komisja artystyczna  w składzie: przewodnicząca – Anna Jakubiec, członkowie komisji: Cezary Skrocki, Małgorzata Kulawiak przez dwa dni oceniali  16 grup z terenu naszej gminy. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii GRUPY JASEŁKOWE – przedszkola – II miejsce otrzymały „Krokusiątka”. Natomiast w kategorii GRUPY KOLĘDNICZE – dziecięce – I miejsce Z szopką, a w młodzieżowej – II miejsce Herody. Cieszymy się z sukcesów naszych podopiecznych. Komisja nominowała grupę kolędniczą Z Szopką na  PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE, czyli 26. Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu.  Cieszymy się zwłaszcza z sukcesu lalkarzy, gdyż po raz pierwszy spróbowaliśmy swoich sił w tej dziedzinie.  W szopce odgrywa się sceny związane z Narodzeniem Jezusa, a także wprowadza się  elementy ludowe. Lalkom użyczali głosu: Adam Szpak, Kuba Misiniec, Kacper Gut i Damian Król.   Szopka z lalkami była  piękną tradycją kolędowania i chcemy  ją przekazać następnym pokoleniom. Gratulujemy !!!