DWA SERCA PODEGRODZKIE DLA PODSZKLA

W dniach 28 i 29 stycznia trwało PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE, czyli 26. Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych. W tegorocznym PASTUSZKOWYM KOLĘDOWANIU wystąpiło aż 37 grup, wśród nich dwie grupy z  Zespołu „Serdocki” Podszkla, które zostały nominowane na ten konkurs po wcześniejszych eliminacjach. Zmagania  stały na wysokim poziomie merytoryczno-artystycznym. W kategorii młodzieżowej grupa – Herody otrzymała II miejsce, a w kategorii dziecięcej grupa – Z szopką zdobyła III miejsce. Oba  widowiska  są nowością w naszym terenie. Jednak tak naprawdę są powrotem do starodawnych tradycji kolędniczych. Przygotowanie rekwizytów wymagało wielkiego nakładu pracy i zaangażowania wielu osób.  Mamy nadzieję, że przez wiele lat będą służyć dzieciom i młodzieży. Szopka z lalkami czy też Herody były  piękną tradycją kolędowania i my  ją chcemy przekazać następnym pokoleniom.