Święto naszych nauczycieli!

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

W tym dniu tradycyjnie  wszyscy uczniowie składają podziękowania  i życzenia swoim nauczycielom. W naszej szkole uczciliśmy to święto uroczystą Mszą św. oraz  występem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy VI. Widzom szczególnie do serca przypadła piosenka w wykonaniu chłopców, którzy otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie Kapituła Samorządu Uczniowskiego wręczyła nauczycielom medale, wraz z interesującymi tytułami. Na spotkanie przybyli również rodzice uczniów.