Orawski Zbyrcok 2016r.

7 kwietnia 2016 r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”.

Celem konkursu było kultywowanie oraz popularyzowanie tradycji śpiewu i gry na instrumentach ludowych, ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Górnej Orawy, zachowanie „czystości” orawskiego folkloru i jego dokumentacja.W górach, na Orawie muzyka pełniła wyjątkową rolę, ściśle wpisana była w życie górali, niejako oddaje ich ducha, charakter, mentalność, a przede wszystkim wrażliwość na świat i drugiego człowieka. Również na tym konkursie nie mogło zabraknąć naszego zespołu. W kategorii dziecięcej (grupa śpiewacza) otrzymaliśmy I miejsce i „Złotego Zbyrcoka”. Solistka Wioletta Jędraszczak okazał się najlepszą śpiewaczką z Orawy. Zdobyła I miejsce (kategoria dziecięca) oraz „Złotego Zbyrcoka”. Młodzieżowa grupa śpiewacza zajęła III miejsce, a nasi chłopcy z Kapeli „Pośklanie” II miejsce.

Galeria: