Drzewko życzliwości

Marcowe zadanie w ramach realizacji III Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” dotyczyło przygotowania przez dzieci „życzliwych życzeń i pozdrowień”. Prace rozpoczęli od samodzielnego wykonania „drzewka życzliwości”. Warto już od najmłodszych lat wpajać dzieciom, iż  życzliwość to niezwykle wartościowa i piękna cecha człowieka. Zajęcia miały na celu zachęcić wszystkich do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka. Poprzez zabawę w cichego życzliwego przyjaciela, zawiązały się nowe przyjaźnie. Następnie obejrzały spektakl w wykonaniu starszych kolegów o „Brzydkim Kaczątku”. Przesłanie tej  baśni niesie ogromny ładunek emocjonalny, uczy współczucia i pokazuje, że nie powinniśmy dokuczać innym, wyśmiewać się z nich czy krzywdzić w jakikolwiek sposób. Każdemu powinniśmy okazywać życzliwość.