Jak wyrażamy uczucia?

Drugą pracą projektową w ramach realizacji III Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” były zajęcia darmowe – odgrywanie ról. Wszyscy wiemy, że najważniejsze jest kształtowanie osobowości, wrażliwości, ekspresji, uczuciowości dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Również poprzez wspólną zabawę ze starszymi kolegami  można to osiągnąć. Drama należy do technik twórczych i jest wyśmienitym narzędziem do wyrażania swoich stanów psychicznych, uzewnętrzniania uczuć. Daje też  możliwość doskonalenia umiejętności rozmowy o uczuciach własnych, wewnętrznych przeżyciach, stanach, lękach, kłopotach, radościach itp. Warto więc częściej wykorzystywać tego typu zajęcia i to z grupami w  różnym wieku. Na zajęciach poprowadzono rozmowę podsumowującą pracę dzieci, wspólną analizę i wartościowanie wykonanych ćwiczeń. Wszyscy na tym skorzystali i młodsi, i starsi.