Kaczor Donald – dobranocka z dawnych lat

Świetną okazją do promocji czytelnictwa było trzecie z kolei zadanie wykonywane w ramach III Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Uczniowie najpierw zapoznali się postacią Kaczora Donalda poprzez komiksy, a potem obejrzeli dobranockę. Pokochali go za to, że jest bardzo barwną postacią. Głównymi cechami jego charakteru są pozytywne podejście do życia i wybuchowy temperament. Donald jest nadpobudliwy i gwałtowny, łatwo wpada w gniew, nie lubi gdy coś nie idzie po jego myśli. Często staje się to dla niego źródłem wielu kłopotów. Donald ma też duże problemy z zazdrością, zwłaszcza wtedy gdy zostaje potraktowany niesprawiedliwie. Jest trochę przewrażliwiony na punkcie swojej osoby, nie znosi żadnej krytyki. Ważną cechą jego osobowości jest jednak również niezłomny charakter i upór w dążeniu do celu. Kiedy postanowi sobie, że coś osiągnie, wytrwale do tego dąży, często posuwając się do ekstremalnych rozwiązań. Tak naprawdę jednak większość swoich obowiązków traktuje profesjonalnie, kiedy już w coś się angażuje, oddaje się temu całym sercem i nigdy nie pozostawia zadania niedokończonego.  Dzieci stwierdziły, że w rzeczywistości jednak nigdy nie chce doprowadzić do niczego złego, a kiedy jego poczynania kończą się nieszczęśliwie, zawsze ma do siebie bardzo wielki żal i próbuje naprawić wyrządzone przez siebie zło.