Od Ziarenka do Bochenka

W dniu 20 września uczniowie klas l – lll odwiedzili Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Przenosząc się w czasie mogli zobaczyć tutaj Orawę oczami naszych przodków. Zwiedzili kilka obiektów na terenie skansenu, w tym zagrodę Możdżenia, w której kiedyś mieszkali pradziadkowie naszych podopiecznych. Wiele radości sprawiło wszystkim uczestnictwo w ścieżce edukacyjnej ,,Od ziarenka do bochenka”. Dzięki niej zapoznali się z pracami polowymi i domowymi na wsi. Z piosenką na ustach zarabiali ciasto na placuszki, które później ochoczo zjedli popijając kawą zbożową. Poznali także wiersz Józefy Kierpiec ,,O chlebie”, w którym prosi dzieci, by szanowali chleb jako dar Boski. Z żalem opuszczali skansen, gdzie czuli ciepło i życzliwość pracowników. Podążając śladami naszego patrona wycieczkowicze dotarli na Krowiarki gdzie śpiewem i modlitwą uczcili pamięć Jana Pawła ll. Zwieńczeniem wycieczki były pyszne , włoskie lody. Zadowoleni i pełni wrażeń wycieczkowicze powrócili do Podszkla.