Ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 16 listopada do grona  uczniów naszej szkoły zostało przyjętych 10 pierwszaków. Uroczystość prowadziły dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego z klasy VIII. Przewodnicząca SU powitała zaproszonych gości- rodziców, panią dyrektor szkoły, nauczycieli i uczniów.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami i Polakami, dobrymi kolegami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Krystyna Chowaniec dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu”  dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przejść kilka prób. I tak od próby mądrości, uśmiechu, zręczności, śpiewu, liczenia do odpowiedniego zachowywania się w szkole. Musieli też wykazać się znajomością przepisów drogowych. Gotowi, odświętnie ubrani        i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Wszystkie zadania oceniali rodzice oraz jury w skład, którego weszła p. dyrektor, wychowawca klasy p. Maria Smorek oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Hoh. Wszystkie dzieci wspaniale zdały „próby pierwszoklasisty”. A potem otrzymały dyplomy, legitymacje oraz drobne upominki od rodziców.