Próbna ewakuacja w szkole

18.10.2023 r. o godz. 9.00 w naszej szkole zabrzmiał sygnał dzwonka informujący o ewakuacji. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Podszkla. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Dziękujemy bardzo panom strażakom za pomoc w przeprowadzeniu ewakuacji.