Życzliwie, razem, blisko.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dołączyliśmy do uroczystych obchodów Dnia Życzliwości. Hasło tegorocznej (XIV) edycji zachęca do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z  działań wspólnotowych. Siła tkwi w grupie: „Życzliwie, razem, blisko!”. Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej to nie puste slogany, to fakty poparte przez naukę. Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać. W oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III rozmawiano na temat zachowania życzliwości we wzajemnych relacjach na postawie fragmentów książki G. Kasdepke „Kocha, lubi, szanuje”. W klasach IV-VIII na podstawie opowiadania z tomu „Gorzka czekolada” rozmawiano o życzliwości i zaprojektowano „terminale”, które to łączą się z realizacją programu „Wychowanie przez czytanie”. Nie zabrakło także słoneczek życzliwości, serduszek z pozytywnymi wpisami oraz ustaleniem Szkolnego Kodeksu Życzliwości. Mamy nadzieję, że dzięki tym inicjatywom uświadomimy wszystkim jak ważna na co dzień jest życzliwość we wzajemnych relacjach.