,,Wybory superwładcy”

Klasa III, wraz z wychowawcą, urządziła szkolny konkurs z historii „Wybory superwładcy”. Uczniowie po wcześniejszym wylosowaniu postaci polskiego władcy poszukiwali wiadomości na jego temat w różnych źródłach wiedzy. Do zabawy włączyły się klasy IV-VI. Uczniowie przygotowywali także odpowiednie rekwizyty i stroje. W ruch poszły szale, firanki, skóry owcze, a nawet pióra z bażanta. Była to ciekawa i zabawna podróż do przeszłości. Jury przyznało tytuł „Superwładcy” Zosi Kusper z klasy III, która umiała zainteresować swoją postacią zaproszonych gości-zerówkowiczów. Drugie miejsce zajęło wiele osób: Ania Hosaniak z klasy III oraz Natalia Gut, Hanna Sikora, Tomasz Kościelniak, Justyna Cesarz, Justyna Sproch z klasy VI, a III miejsce otrzymała: Lena Sikora i Anna Dziubek z klasy III, Lidia Mleczek i Bartłomiej Król z klasy VI oraz Karolina Hosaniak z klasy V. Wszystkich nagrodzono dyplomami oraz ocenami z historii.