SOS dla Wielkiej Rafy Koralowej

Wielka Rafa Koralowa – największa na świecie rafa koralowa, położona wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii, na Morzu Koralowym. Jest to największa na Ziemi pojedyncza struktura wytworzona przez organizmy żywe, widoczna z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. W 1975 roku utworzono tam Park Morski Wielkiej Rafy Koralowej. Natomiast w 1981 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niestety ta rafa jest obecnie zagrożona wyginięciem ze względu na niszczącą działalność człowieka. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania w 3D pięknej australijskiej fauny i flory. Ostatni raport ekologiczny mówi o wielkim zagrożeniu dla nich w wyniku niszczącej działalności człowieka. Chcieliśmy uświadomić dzieciom, iż każdy człowiek na Ziemi odpowiada za stan środowiska. Była to kolejna akcja ekologiczna w naszej szkole.