XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole XIII  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowały się szkoły z całego świata. W tym dniu dzieci uświadamiają starszym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Na przerwach Lena, Ania oraz Zosia z klasy VII egzaminowały ze znajomości tabliczki mnożenia  uczniów naszej szkoły. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Poprawna odpowiedź nagradzana była drobnym upominkiem. Oprócz tego, uczniowie dostosowali swój ubiór do obchodzonego święta ozdabiając go działaniami „tabliczkowymi”.

W  każdej klasie na  lekcjach matematyki zostały przeprowadzone egzaminy wyłaniające „Klasowych mistrzów tabliczki mnożenia”, do których przystąpili uczniowie z klas II-VIII.

A oto „Mistrzowie Tabliczki Mnożenia”:

Patrycja Gal z klasy II

Patrycja Zapotoczna z klasy III

Zuzanna Czyszczoń z klasy IV

Krzysztof Kościelniak z klasy V

Emilia Ledworuch z klasy VI

Zofia Kusper z klasy VII

Jakub Maśnica z klasy VIII

Przeprowadzono także konkurs: „Tabliczka mnożenia w wierszykach”. Wyniki są natępujące:

I miejsce: Zuzanna Marszałek z klasy IV

II miejsce: Maja Misiniec z klasy III

III miejsce: Martyna Kwiatkowska z klasy IV

Wyróżnienie: Aleksandra Hosaniak z klasy IV

Karina Możdżeń z klasy III

Pozostali uczestnicy to: Zuzanna Czyszczoń, Anna Trzop, Liliana Krzysik, Milena Hosaniak, Julia Staszel, Patrycja Gal, Patrycja Zapotoczna oraz Michalina Hoh. Gratulacje dla wszystkich!

Tegoroczne odchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane. Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną, dobrze wykonaną pracę, a  nauczycielom naszej szkoły za piękne włączenie się w akcję. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO!